Výrobní hala Minebea

V červnu 2018 byla v průmyslovém parku u letiště v Košicích otevřena nová výrobní hala japonské společnosti Minebea, kde se vyrábí elektrické motory pro automobilový průmysl. Vzniklo tak 1100 nových pracovních míst, z nichž desetina jsou pozice pro inženýry centra výzkumu a vývoje, které spolupracuje i s místní košiskou Technickou univerzitou.

Minebea

 

Jednotky Hitachi byly dodány pro klimatizaci celého objektu, jak pro zajištění celoroční tepelné pohody pracovníků ve výrobní hale i kancelářích. Dále je upravována teplota přiváděného větracího vzduchu ve vzduchotechnických jednotkách a v neposlední řadě zajištěno celoroční chlazení serveroven, aby nedošlo ke ztrátě cenných počítačových dat.

 

Pro chlazení výrobních prostor jsou použity kanálové jednoty RPI-6.0FSN5E (nom. chladicí výkon 16 kW), případně vysokotlaké kanálové jendotky RPI-8.0FSN3E (22 kW) napojené na VRF systémy. Klimatizaci kanceláří, kuchyně a jídelny zajišťují kompaktní kazetové jednotky RCIM. Díky možnosti délky potrubí mezi venkovní a nejvzdálenější vnitřní jednotkou až 165 m bylo možno zajistit klimatizaci celého objektu VRF systémy Hitachi, i když venkovní jednotky musely být umístěny v instalačních dvorcích v úrovni 2. NP na okraji budovy.

 

Bezproblémový provoz všech zařízení monitoruje centrální řídicí systém CSNET Web, který umožňuje vzdálený dohled přes webové rozhraní a okamžitou diagnostiku případného alarmu zařízení.

Místo instalace

Košice, průmyslový park IMMOPARK

Rok instalace

2018

Celkový instalovaný výkon

nominální výkon chlazení 1200 kW

Instalované jednotky pro přímé chlazení do vzduchotechniky

7 ks kondenzačních jednotek Utopia DX s DX kity

Instalované VRF systémy

17 ks vekovních VRF jednotek Set Free SIgma (RAS-FSXNSE)
kanálové jednotky RPI
kazetové jednotky RCIM