RM GASTRO Veselí nad Lužnicí

Významný český výrobce a dodavatel RM GASTRO se zabývá produkty pro profesionální kuchyně. V roce 2017 se majitelé rozhodli rozšířit výrobní prostory a zázemí svého mateřského závodu ve Veselí nad Lužnicí. V rámci dostavby byla pořízena klimatizace Hitachi pro zajištění komfortu výrobních i kancelářských prostor.

 

Tento projekt je výjimečný v oblasti integrace řídicích systémů Hitachi se systémy měření a regulace celé budovy. Toho mohlo být dosaženo díky těsné spolupráci s kolegy z Johnson Controls, kteří dodávali systémy BMS ve stejný moment projektu. Tak se podařilo zajistit, že lokální kabelové ovladače Hitachi, které primárně slouží k ovládání vnitřních kazetových jednotek pro chlazení, lze využít v zimním období i pro ovládání radiátorů teplovodního vytápění.

 

Původně byl projekt koncipován na centrální vodní chlazení, ale finální řešení s několika oddělenými systémy s přímým výparem zajistilo kratší trasy potrubí, a tím nižší instalační náklady. Na chlazení kanceláří jsou instalovány dva VRF systémy s věžovými kondenzačními jednotkami a vnitřními kazetovými jednotkami RCIM. Chlazení výrobní haly zajišťují čtyři velké splitové sestavy po 25 kW s vysokotlakými kanálovými jednotkami RPI. Vestavky kanceláří ve výrobě a další oddělené klimatizované prostory jsou pokryty splitovými a multisplitovými sestavami Hitachi z běžného portfolia pro residenční výstavbu. Celá šíře dodaného portfolia je integrována přes Modbus převodník do centrálního systému měření a regulace.

 

 

Místo instalace

Veselí nad Lužnicí

Rok instalace

2017

Celkový instalovaný výkon

Nominální výkon chlazení 235 kW

Instalované jednotky pro chlazení administrativy

2x Set Free HE (RAS-FSXNHE)
kazetové jednotky RCIM

Instalované jednotky pro chlazení výroby

4x Utopia ES (RAS-10HRNSE)
kanálové jednotky RPI (25 kW)

Instalované jednotky pro přímé chlazení vzduchotechniky

4x kondenzační jednotky Utopia DX s DX kity

Čtěte dál

Více projektů