Frost Wash - čistější vzduch pro klimatizované domácnosti

Nová generace splitových jednotek přichází s jedinečnou provozní funkcí. Pod označením FROST WASH se skrývá schopnost vnitřní jednotky čistit pravidelně svůj výměník, tak aby byla zachována maximální kvalita vzduchu po celou dobu životnosti jednotky.

Proces čištění začíná výrazným podchlazením výparníku až na -15°C, aby na něm vzdušná vlhkost vytvořila námrazu. Po 20 minutách je chladicí okruh obrácen, vnitřní výměník se zahřeje a odtávaný kondenzát s sebou vezme drobné nečistoty, které byly usazeny na lamelách. Výměník vnitřní jednotky je umytý a následuje 60minutový cyklus vysoušení, aby se zabránilo vzniku plísní na mokrém povrchu hliníkových lamel.

Funkce FROST WASH se automaticky spouští po 42 hodinách chodu jednotky v době nepřítomnosti osob v místnosti. Všechny nástěnné jednotky s touto funkcí jsou proto vybaveny čidly přítomnosti osob. Uživatel klimatizace může také dát pokyn k čištění výměníku dálkovým ovladačem. 

 

Pro názorné představení této funkce slouží toto video.

Pokud vás zaujala tato nová funkce přinášející větší kvalitu klimatizovaného prostoru, požádejte svého dodavatele klimatizace o řadu nástěnných jednotek Performance, Shirokuma nebo Premium (E generace) od Hitachi.

by Hitachi Cooling & Heating
14 Jun 2019