Filozofie Duality Design

Naše filosofie, která je hnacím motorem přístupu k designu a technologii při vytváření výrobků, které přeměňují složitá řešení na jednoduchá

Filozofie Duality Design vytváří spojení mezi dvěma prvky

Design je zásadní součástí značky Hitachi a také zákaznického dojmu z výrobku. Věříme, že při zaměření na dokonalost technických řešení, promyšlená uživatelská rozhraní a ikonická, avšak nenápadná provedení dokážeme vytvořit ty nejlepší výrobky pro naše partnery a zákazníky. Naše filozofie "Duality Design" a její zásady jsou založené na řešení skutečných potřeb zákazníka a realizaci myšlenky "Living Harmony", aby bylo dosaženo komfortního a čistého prostředí ve vašem obytném prostoru.

HITACHI Air-Conditioning nikdy nepohlíží na svět jednostranně


Filozofie Duality Design nám pomáhá vidět obě strany příběhu a vytváří z rozporů přednosti.

Představte si mistra kováře, který ková dva kusy kovu k sobě, aby vytvořil ten nejlepší meč na světě, – japonskou katanu. Toto spojení bude tak silné, že se z kovu stane jeden kus. Spojení dvou prvků a vytvoření skutečné hodnoty je základem filosofie Duality Design.
Projektový tým Hitachi Air-Conditioning věří, že věci, které se zdají být v protikladu, mohou fungovat společně jako vzájemně se doplňující prvky.

Jako lidské bytosti potřebujeme dýchat, a proto potřebujeme v našem prostředí čistý a zdravý vzduch. Používáme špičkové technologie k vytváření bezproblémových prostředí, které nám umožnují soužití s přírodou ve skryté avšak významné harmonii – toto spojení je Living Harmony.


"Snažíme se vytvářet řešení fungující harmonicky ve všech prostředích, ve kterých žijete, hrajete si nebo pracujete, a tímto způsobem pečujeme o kvalitu vzduchu v těchto prostorách."

Lawrence Chu, Global Director GPM Consumer Design UX & CIoT

 Důležitost čistého vzduchu u klimatizačního zařízení

 

Čistý a zdravý vzduch je základní potřebou všech lidí, přestože není tak samozřejmý, jak bychom si přáli. Naše snaha o technickou dokonalost přináší klimatizační řešení navržená pro skutečné lidské potřeby, která pomáhají ohřívat, ochlazovat, odvlhčovat nebo prostě osvěžovat vzduch, který nás udržuje naživu.

Skutečná hodnota z Japonska celému světu


Myšlenka spojování, vlastní filozofii Duality Design, přesahuje hranice. Spojování lidí a kultur je ústředním posláním. Přinášíme světu to nejlepší z Japonska, zemi s hlubokými kořeny technického umu a high-end technologiemi, skutečnými řemeslnými dovednosti a minimalistickým designem.


"Přišli jsme s hodnotami designu, který vytváří výrobek ze dvou různých perspektiv. A zjistili jsme, že lidé nechtějí výrobek ve svém prostředí vidět, ale chtějí cítit jeho působení, chtějí mít řešení k vytvoření komfortního prostředí.”


Levente Szabo, Strategic Lead, TEAMS Global

 

 Řešení klimatizace pro design

 


Když navrhujeme naše výrobky, vždy začínáme s čistým papírem a používáme pouze myšlenky, které jsou nezbytné k dosažení dokonalého řešení pro uživatele. Tento způsob myšlení je vypůjčený z japonského minimalismu, kde je výrobek v dokonalé harmonii se svým uživatelem. Podstatou výrobku má být poskytování služby, ne být vizuálně nápadný; měl by snadno splynout s prostředím a bez problémů fungovat. Používáme minimalistickou DNA designu k vytvoření jedinečného, avšak nenápadného vzhledu.


Japonská kultura klade u řemeslných výrobků důraz na dokonalé zpracování prostřednictvím pečlivého vyladění a řemeslného zpracování. Toto řemeslné zpracování je začleněno do našeho procesu vývoje. Výrobky jsou mechanicky zpracované nejen uvnitř, ale i precizně vytvarované z vnější strany, a podporují tak komunikaci s uživatelem.

 


Dualita designu

Dualita jako hlavní přístup k vytváření komfortního životního prostředí

 

Náš životní prostor je přecpaný předměty, ale vizuální harmonie je důležitá. Výrobky by měly zabírat pouze nezbytný prostor, avšak malá velikost by neměla být obětována výkonu. V souladu s naším dvojitým přístupem vytváříme klimatizační jednotky, které jsou kompaktní, avšak zároveň účinné.

 

Pro snadné používání výrobků je intuitivnost zrozena z chytrých řešení.
Vzít jednoduché, vizuálně snadno pochopitelné prvky a spojit je s intuitivním ovládáním vytváří příjemný uživatelský zážitek. Výrobku a jeho účelu byste měli být schopni porozumět na první pohled.


"Produkt je jako vzduch; nevnímáte ho, i když ho potřebujete, nemusíte jeho použití věnovat příliš mnoho pozornosti."

Irene Ding, Sr. UX/UI Designer GPM Consumer Design UX & CIoT

 Dálkové ovládání klimatizace

 
Když myslíte na komfort, možná myslíte na velkou pohovku pod otevřeným oknem a příjemný větřík, který vás ovívá. Komfort také spočívá v odstranění starostí a stresu z vašeho života, zejména u vás doma a v práci. Zajištění dobrého vzduchu by mělo být bez námahy, proto vyrábíme systémy, které to umožňují.


Naše filozofie Duality Design vytváří životní harmonii (Living Harmony) mezi lidmi a technologií a poskytuje rovnováhu našemu každodennímu životu svojí jednoduchostí, komfortem a účinností.


Pokud se zajímáte o náš design a inovace, podívejte se na naše žhavé novinky a budoucí výrobky na naší globální informační stránce.